powered by Agones.gr - livescore

Συνολικές προβολές σελίδας

05 Σεπτεμβρίου 2011

Έκανε τα έυκολα δύσκολα η Εθνική 72-67 την Κροατία και προκρίθηκε''

Η Εθνική ξεκίνησε το παιχνίδι πίσω στο σκόρ 0-2,  και 6-7 αλλά κάπου εκεί με τρίποντα των Καλάθη, και Φώτση η Εθνική μαs πήρε τα πάνω τηs και ξέφυγε στο σκόρ 12-6.
Η Εθνική μαs με εκπληκτική άμυνα και φοβερή ευστοχία απο τον Κώστα Βασιλειάδη κάνει το παιχνίδι περίπατο 25-13 α' περίοδοs. Στην β'περίοδο το μόνο που έκανε η Εθνική είναι να καθαρίσει το παιχνίδι και τα κατάφερε 44-27 στην λήξη του ημιχρόνου.
Στο β' ημίχρονο όμωs η Εθνική αν και με τρίποντο του Φώτση έκανε το 47-27 από εκεί και πέρα όμωs η Εθνική έπαθε μπλάκ άουτ και οι Κροάτεs ροκάνιζαν συνεχώs την διαφορά και το τέλοs τηs τρίτηs περιόδου τουs βρήκε πίσω στο σκόρ με 58-45.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμωs τα πράγματα έγιναν ακόμα χειρότερα με την Κροατική ομάδα να μειώνει συνεχώs και να φτάνει σε απόσταση αναπνοήs  69-67 λίγο πριν το τέλοs, ευτυχώs η ψυχραιμία του Ζήση 3-4 βολέs, και του Εξαιρετκού Βασιλειάδη με 2 στιs 2 έδωσαν την νίκη στην Εθνική και την πρόκριση στην επόμενη φάση.
Ελλάδα: Ξανθόπουλοs, Mπουρούσηs 11, Zήσηs 9, Βασιλειάδηs 17  3 τριπ, Καλάθηs 9  1 τριπ, Φώτσηs 17  5 τριπ, Παπανικολάου, Μπράμοs 2, Κουφόs 7, Καιμακόγλου 2.