Συνολικές προβολές σελίδας

13 Ιουλίου 2011

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟΣ ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΒΑΣΙΚΟΥΣ

ΠΑΟΚ - ΤΣΣΚΑ Σόφιας 2-3 (ΤΕΛΙΚΟ)
Ο ΠΑΟΚ στο σημερινό φιλικό ουσιαστικά έπαιξε με τουs βασικούs αλλά και πάλι δέχτηκε αστεία γκολ αν και προηγήθηκε στο σκόρ με τον Βιερίνια στο 10' λεπτό μετά απο ωραία σέντρα του Γάλλου Ρομπέρ, μετά ο δικέφαλοs έκατσε αγωνιστικά και έδωσε την ευκαιρία στην Βουλγάρικη ομάδα να πιέσει και να ισοφαρίσει 20 λεπτά αργότερα με τον Τριφόνοφ σε 1-1. Στο β' ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ήταν ακόμα χειρότεροs, και δέχθηκε 2 γκόλ μέσα σε διάστημα 3 λεπτών πρωτα στο 49' μετά απο τραγική έξοδο του Χαλκιά ο Ντέλεφ προλαβαίνει τον Χαλκιά με κεφαλιά και κάνει το 1-2 αν και πρόλαβε ο Μαλεζάs αλλά έστειλε την μπάλλα στα δίχτυα, και σαν να μην έφτανε αυτό στο 52' ο Ζίκου κρέμασε τον Χαλκιά και έκανε το 1-3. Μετά το γκόλ ο δικέφαλοs ανέβηκε κάπωs και 2 λεπτά αργότερα μετά απο πάσα του Φωτάκη ο Σάλπι μπήκε στην περιοχή αλλά έστειλε την μπάλλα άουτ, στο 70΄ μετά απο λάθοs του τερματοφύλακα Καρατζόφ η μπάλα έφτασε στον Τσουκαλά που κρέμασε τον Καρατζόφ και έκανε το 2-3  πετυχαίνονταs ένα εξαιρετικό γκόλ. Έτσι ο δικέφαλοs έχασε και το τρίτο φιλικό και προβλημάτισε αμυντικά για άλλη μια φορά, επιθετικά φαίνεται οτι ο δικέφαλοs δεν θα έχει πολλά προβλήματα μιάs που στα πρώτα 3 φιλικά έχει σημειώσει ήδη 5 γκόλ και έχει χάσει ευκαιρίεs και για ακόμα περισσότερα,τελευταίο φιλικό για τον ΠΑΟΚ την Κυριακή με την Βελγική Ούπεν σε ώρα που δεν έχει ακόμα ανακοινωθεί.