powered by Agones.gr - livescore

Συνολικές προβολές σελίδας

19 Φεβρουαρίου 2012

Ο ΠΑΟΚ πάτησε τον συμπολίτη αλλά η μπάλα δεν του έκανε τα χατήρια 0-0''

3' Ο Σαλπιγγίδης βρίσκει τον Αθανασιάδη ο οποίος με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ
* Με το επιεθτικογενές σχήμα ο ΠΑΟΚ θα επιδιώξει να καθιαρίσει από νωρίς το ματς
6' Κίτρινη στον Καζναφέρη για φάουλ στον Λίνο
8' Μονομαχία Μίσελ-Σαλπιγγίδη μέσα στην περιοχή, ο παίκτης του ΠΑΟΚ βρίσκεται στο έδαφος αλλά ο Σιδηρόπουλος λέει παίζεται
14' Κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία για φάουλ στον Καζναφέρη
17' Προσπάθεια του Λίνο από τα αριστερά, κόβεται από τον Σανκαρέ. Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ
18' Κίτρινη σε Λαζαρίδη και Αθανασιάδη για αψιμαχία
20' Ο Καστίγιο μπαίνει στην περιοχή του ΠΑΟΚ, ξεφεύγει από τον Τσιρίλο, αλλά ο Κρέσιτς έχει βγει και διώχνει σε κόρνερ
22' Προσωπική ενέργεια του Λάζαρ ο οποίος περνάει τον Φατί, σουτάρει, αλλά η μπάλα φεύγει λίγο άουτ
* Προς το παρόν δεν βγαίνει το σχήμα με δύο επιθετικούς γιατί φαίνεται να υπάρχει κενό στα χαφ
25' Σέντρα του Σαλπιγγίδη, δεν προλαβαίνει ο Γεωεγιάδης
27' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Σνάουτσνερ τροφοδοτεί με κεφαλιά τον Σαλπιγγίδη, αυτός αποφεύγει τον αντίπαλό του από την δεξιά πλευρά, κάνει την συρτή σέντρα αλλά ο Βελλίδης απομακρύνει προ του επερχόμενου Γιάννου
29' Πάσα του Σαλπιγγίδη στον Γιάννου στον κενό χώρο, προλαβαίνει τελευταία στιγμή ο Νέτο και κερδίζει το φάουλ
* Υπάρχει μια αδικαιολόγητη νευρικότητα
36' Κακή απομάκρυνση του Κρέσιτς, ο Φατί δεν καταφέρνει να την εκμεταλλευτεί
37' Κίτρινη στον Φατί για διαμαρτυρία
44' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, κίνηση του Αθανασιάδη στο πρώτο δοκάρι, ο νεαρός επιθετικός σουτάρει από κοντά, διώχνει ο Βελλίδης
* Χωρίς καθυστερήσεις θα κλείσει το πρώτο ημίχρονο
45' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Γκαρσία εκτελεί φάουλ, αναμπουμπούλα στην περιοχή του Αρη, η μπάλα φτάνει στον Αθανασιάδη, ο οποίος κοντρολάρει πλασάρει από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά μπλοκάρει ο Βελλίδης
ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
* Ο ΠΑΟΚ χωρίς να έχει πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης είχε τις ευκαιρίες με τον Κλάους να φθάσει στο γκολ. Πρέπει ο Μπόλονι να βρει λύση να πάρει την κυριαρχία στη μεσαία γραμμή η ομάδα του
* Απειλή από πλευράς Αρη είναι ο Καστίγιο με τις προσωπικές του ενέργειες
2o ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Αρχισε το δεύτερο μέρος...
47' Ο Καστίγιο νιώθει ενοχλήσεις, αλλά όπως φαίνεται θα συνεχίσει
* Παρατήρηση από τον διαιτητή επειδή καίγονταν κάποια πανό του Αρη
50' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ. Ωραία ενέργεια από τον Γιάννου, μένει όρθιος, πασάρει μέσα στην περιοχή στον Γεωργιάδη ο οποίος σημαδεύει το κάθετο δοκάρι
50' Αλλαγή για τον Αρη. Ο Γιαννιώτας στην θέση του Καζναφέρη
57' Αλλαγή για τον Αρη. Καπετάνος στην θέση του Καστίγιο
60' Μπαλιά του Γιάννου, η άμυνα του Αρη τραβιέται ψηλά, ο Αθανασιάδης για λίγο δεν προλαβαίνει τον Βελλίδη
64' Κίτρινη κάρτα στον Κρέσιτς ο οποίος ανέτρεψε τον Γιαννιώτα λίγο έξω από την περιοχή
65' Εκτελεί το φάουλ ο Νέτο, η μπάλα ελάχιστα άουτ
* Ετοιμάζεται να περάσει στο ματς ο Νιμανί
68' Κίτρινη κάρτα στον Ούμπιντες για καθυστέρηση
68' Ο Αργεντινός εκτελεί απευθείας το φάουλ, σε ετοιμότητα ο Κρέσιτς
70' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Νιμανί στην θέση του Γεωργιάδη
72' Προσωπική ενέργεια του Λάζαρ, σουτάρει από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα στην αγκαλιά του Βελλίδη
74' Ο Γιαννιώτας αποχωρεί με φορείο
78' Αλλαγή στην αλλαγή για τον Αρη. Ο Τριανταφυλλάκος στην θέση του Γιαννιώτα
79' Ανεπανάληπτο τετ για τον Αθανασιάδη ο οποίος πλασάρει τον Βελλίδη αλλά η μπάλα βρίσκει στο κάθετο δοκάρι
81' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Παπάζογλου στην θέση του Γιάννου
84' Σέντρα του Λάζαρ, κεφαλιά του Σαλπιγγίδη, η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ
87' Σουτ του Νιμανί, δύσκολα ο Βελλίδης στην γωνία του