LIVE ΣΚΟΡ

powered by Agones.gr - livescore

Συνολικές προβολές σελίδας

10 Φεβρουαρίου 2012

Όμορφο βόλλευ απο τον ΠΑΟΚ και έυκολη νίκη με 3-0 με αντίπαλο τον Εθνικό Αλεξανδρούποληs''

Όλα λειτούργησαν άψογα
 Πολύ δυνατός ο "Δικέφαλος" νίκησε εύκολα στην Paok Sports Arena τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης με 3-0 σετ, μέσα σε 69 λεπτά, για την 16η αγωνιστική της Volleyleague.
Oι παίκτες του Γιάννη Μέλκα, μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και έδειξαν από την αρχή πως θέλουν περισσότερο το τρίποντο. Έτσι στο πρώτο σετ παίζοντας δυνατά στο φιλέ και έχοντας πολύ καλή υποδοχή, δεν άφησαν περιθώριο αντίδρασης στους φιλοξενούμενους που έβλεπαν τη διαφορά ολοένα να μεγαλώνει, για να τελειώσει το πρώτο σετ  25-12...
Στο δεύτερο σετ, αν και ο ΠΑΟΚ ξέφυγε δύο φορές με 5 πόντους, 16-11 και 23-18 οι παίκτες του Εθνικού απείλησαν πλησιάζοντας στον πόντο, όμως η ψυχραιμία και οι καλές επιλογές έφεραν το 2-0, με 25-23 μέσα σε 26 λεπτά.
Το τρίτο σετ ήταν ουσιαστικά μια επανάληψη του πρώτου, με τον ΠΑΟΚ να το κατακτά και το ταμπλό να γράφει 25-17, αν και η διαφορά στα μισά του ήταν στους 10 πόντους (21-11).
Με τη σημερινή νίκη ο Δικέφαλος έφτασε τους 20 βαθμούς και πλέον δείχνει να μπορεί το κάτι παραπάνω, καθώς παρουσιάζει σταθερότητα και σοβαρότητα στο παιχνίδι του...
Τα σετ: 25-12, 25-23, 25-17
ΠΑΟΚ: Γκιρτζίκης 13 (11/12 επ., 1 μπλοκ), Παπαϊακώβου 11 (6/12 επ., 3 άσοι, 2 μπλοκ), Πλίκας 2 (2 μπλοκ), Μπορόβνιακ 17 (15/30 επ., 2 άσοι, 68% υπ. - 32% άριστες), Ρομέρο 7 (6/13 επ., 100% υπ. - 50% άριστες), Αρμενάκης 11 (5/20 επ., 2 άσοι, 4 μπλοκ), Παπαδημητρίου -λ 73% - 64% άριστες) / Γεωργιάδης, Ωρολογάς, Καρασαρλίδης. [PAOKMANIA.gr]