powered by Agones.gr - livescore

Συνολικές προβολές σελίδας

17 Φεβρουαρίου 2012

Όρθιοs και αήτητοs για 11 συνεχόμενα παιχνίδια ο δικέφαλοs 0-0''

3' Πρώτη φάση στο ματς. Ο Σαλπιγγίδης κοντρολάρει έξω από την περιοχή, πασάρει στον Φωτάκη, ο οποίος σουτάρει αλλά η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ
5' Η μπάλα στην περιοχή του ΠΑΟΚ, αδύναμο το σουτ που γίνεται, απομακρύνει ο Πάμπλο Γκαρσία
6' Δοκάρι για την Ουντινέζε. Μπάστα και Φλόρο Φλόρες συνδυάζονται, το σουτ του πρώτου ανακόπτεται τελευταία στιγμή από τον Τσιρίλο, η μπάλα φτάνει στον Αμπντί, ο οποίος σουτάρει και σημαδεύει το κάθετο δοκάρι
10' Ο Φλόρες φεύγει στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ, επιχειρεί να "κρεμάσει" τον Κρέσιτς, ο οποίος πηδάει και μπλοκάρει
* Η Ουντινέζε έχει ανεβάσει στροφές. Ο ΠΑΟΚ πρέπει να ανέβει και να κερδίσει μέτρα στο γήπεδο
15' Ο Γεωργιάδης έφυγε από τα αριστερά, έψαξε να βρει στην μικρή περιοχή τον Κλάους, , όμως, κόβεται και η μπάλα περνάει κόρνερ
* Ο ΠΑΟΚ μετά την πίεση που δέχτηκε στο ξεκίνημα δείχνει να προσαρμόζεται στο 3-5-1-1 της Ουντινέζε
21' Σέντρα στην καρδιά της άμυνας του ΠΑΟΚ, ο Μαλεζάς αφήνει την μπάλα, αλλά ευτυχώς για τον "Δικέφαλο" ο επερχόμενος Αμπντί δεν προλαβαίνει
22' Γυριστό σουτ του Πατσιέντζα μετά από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα φεύγει άουτ
* Σε σχηματισμό 4-2-3-1 ο ΠΑΟΚ. Τερματοφύλακας είναι ο Κρέσιτς, στην άμυνα -από αριστερά προς τα δεξιά- οι Σταφυλίδης, Μαλεζάς, Τσιρίλο, Σνάουτσνερ, στον άξονα οι Γκαρσία, Λάζαρ, μπροστά τους θα κινείται ο Φωτάκης, στα πλάγια οι Γεωργιάδης (αριστερά), Σαλπιγγίδης (δεξιά) και στην κορυφή της επίθεσης βρίσκεται ο Αθανασιάδης
* Σε σχηματισμό 3-5-1-1 η Ουντινέζε. Τερματοφύλακας είναι ο Χαντάνοβιτς, τριάδα στην άμυνα οι Ντανίλο, Ντομίτσι, Μπενάτια, η μεσαία γραμμή αποτελείται από τους Πίντσι, Αμπντί, Πιατσέντζα (στον άξονα), Πασκουάλε, Μπάστα (στα άκρα) και τον Αρμέρο πίσω από τον μοναδικό προωθημένο Φλόρο Φλόρες
27' Μακρινό σουτ του Μπενάτια, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ
27' Δοκιμάζει το πόδι του ο Σταφυλίδης, η μπάλα περνάει άουτ
29' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ μετά από εξαιρετικό σουτ του Φωτάκη. Η μπάλα φεύγει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
34' Καλοχτυπημένο κόρνερ από τον Γκαρσία, μετά από μια πρώτη κεφαλιά μαζεύει ο Χαντάνοβιτς
39' Δυνατό σουτ του Αρμέρο στην κλειστή γωνία του Κρέσιτς μπλοκάρει ο γκολκίπερ του ΠΑΟΚ
43' Κίνδυνος στην περιοχή του ΠΑΟΚ. Ο Μπάστα περνάει τον Σταφυλίδη, κάνει την συρτή πάσα, ο Αμπντί μια ανάσα από την εστία δεν πιάνει το πλασέ όπως θα ήθελε
ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
* Ο Κρέσιτς έως τώρα είναι σταθερός στις επεμβάσεις του. Το πρόβλημα εντοπίζεται στο αριστερό άκρο της άμυνας όπου ο Σταφυλίδης έχει πρόβλημα στο μαρκάρισμα του Μπάστα και δεν παίρνει τις βοήθειες που θα έπρεπε από τον Γεωργιάδη. Αν βελτιωθεί το παραπάνω και ανεβάσουν στροφές ο Γκαρσία με τον Λάζαρ τότε ο ΠΑΟΚ μπορεί να φύγει από το "Φρίουλι" τουλάχιστον με το 0-0.
2ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Αρχισε το δεύτερο μέρος...
48' Κόρνερ, κεφαλιά του Ντανίλο, μπλοκάρει ο Κρέσιτς
50' Σουτ του Φλόρες από πλάγια θέση, αποκρούει ο Κρέσιτς
* Φορτσάτη και στο δεύτερο μέρος μπήκε η Ουντινέζε
* Ο Πίντζι ζητάει αλλαγή
57' Αλλαγή για την Ουντινέζε. Φαμπρίνι αντί Πίντζι
58' Συρτό σουτ του Φωτάκη μπλοκάρει ο Χαντάνοβιτς
63' Σουτ του Αμπντί, η μπάλα περνάει άουτ
66' Κίτρινη στον Λάζαρ για μαρκάρισμα στον Αρμέρο
69' Μετά από φάση διαρκείας ο Μπενάτια πιάνει το σουτ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ
* Ο Γιάννου ετοιμάζεται να περάσει στο ματς
* Ισως να είναι η κατάλληλη ώρα να πάρει θέση στο γήπεδο ο Λίνο ώστε να βοηθήσει τους επιθετικούς του ΠΑΟΚ με τις επελάσεις του
75' Σουτ του Αρμέρο, η μπάλα φεύγει ψηλά
76' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Γιάννου στην θέση του Αθανασιάδη
84' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Λίνο αντί Γεωργιάδη
86' Ξαφνικό σουτ του Μπάστα, σε ετοιμότητα ο Κρέσιτς
88' Σουτ του Φλόρες, μπλοκάρει ο Κρέσιτς
* Ο ΠΑΟΚ βγαίνει με αξιώσεις στην επίθεση τα τελευταία λεπτά
89' Κίτρινη κάρτα στον Φωτάκη για μαρκάρισμα στον Αρμέρο