LIVE ΣΚΟΡ

powered by Agones.gr - livescore

Συνολικές προβολές σελίδας

10 Αυγούστου 2011

Ηττήθηκε ο ΠΑΟΚ απο τον Απόλλων Λεμεσού με 1-0 παρουσιάζονταs αμυντικά προβλήματα

Το παιχνίδι ξεκινάει σε χαλαρό ρυθμό και οσο περνάει η ώρα και οι 2 ομάδεs ανέβασαν τον ρυθμό και έχασαν ευκαιρίεs για να ανοίξουν το σκόρ. Στο 19''  σούτ του Αρίαs έξω απο την περιοχή η μπάλλα περνάει πάνω απο τα δοκάρια του Απόλλωνα Λεμεσού, στο 23'' ο Αθανασιάδηs σε πλεονεκτική θέση στέλνει την μπάλα πάνω απο τα δοκάρια, στο 30'' εκπληκτική απόκρουση του Κρέσιτs στο παραθυράκι του σε σούτ του Νορό. Στο 35'' σούτ του Κιρόφσκι νέα επέμβαση του Κρέσιτs, Στο 44'' μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ όταν ο Γεωργιάδηs απο ασίστ του Λίνο σούταρε και ο Σβαρόφσκι ενστικτωδώs έδιωξε σε κόρνερ. Το β'ημίχρονο ξεκινάει με την πρώτη φάση να γίνεται στο 57'' λεπτό όταν σε σούτ του Αρίαs o τερματοφύλακαs του Απόλλωνα αποκρούει και στην επαναφορά ο Αθανασιάδηs δεν βρίσκει όπωs θα ήθελε την μπάλα και η μπάλα φέυγει άουτ, στο 60" νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ όταν Βιερίνια και Ετό συνεργάζονται και το σούτ του τελευταίου πάει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Απόλλων. Στο 69" ο Λάζλο Μπόλονι κάνει 9 αλλαγέs βάζονταs Σνάουτσερ,Ιντζίδη,Κουρδάκη,Μπαλάφα,Σκέμπη, Παπαδόπουλο,Τσουκαλά, και τουs νεοαποκτηθέντεs απο την Κ-20 Ζουέλ, και Ζουλιάν, βασικοί παρέμειναν οι Κρέσιτs και Ρομπέρ. Στο 72'' αδράνεια τηs άμυναs του ΠΑΟΚ ο Σισόκο το εκμεταλέυεται και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κρέσιτs. Τα υπόλοιπα λεπτά του αγώνα δεν έγινε κάτι το σημαντικό και ο δικέφαλοs μοιραία έχασε απο την Κυπριακή ομάδα. Κορυφαίοι του ΠΑΟΚ ο Κρέσιτs που έκανε εξαιρετικέs επεμβάσειs και ο Αρίαs που όργωνε στο κέντρο και πιο επιθετικά. Ο ΠΑΟΚ παρουσίασε σημαντικά προβλήματα στην άμυνα και ο Απόλλωναs απείλησε αρκετέs φορέs την εστία του δικεφάλου, οσο το σκορ ήταν 0-0 ο ΠΑΟΚ υπήρχαν στιγμέs στο παιχνίδι που απειλούσε την εστία του Απόλλωνα αλλά οι παίκτεs του δεν ήταν ιδιαίτερα προσεκτικοί στην τελική τουs προσπάθεια, μετά το 72" οι αλλαγέs που έκανε ο Μπόλονι βάζονταs τουs αναπληρωματικούs ατόνησαν το παιχνίδι του δικεφάλου που δεν απείλησε σημαντικά την εστία των Κυπρίων. Αύριο το τελευταίο φιλικό του δικεφάλου επί Κυπριακού εδάφουs κόντρα στην διοργανώτρια Ανόρθωση στιs 21:00.