powered by Agones.gr - livescore

Συνολικές προβολές σελίδας

04 Αυγούστου 2011

ΠΑΟΚΑΡΑ 3 ΑΣΤΕΡΩΝ !!!

Το πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ δεν απείλησε σοβαρά την εστία τηs Βαλερένγκα, οι Νορβηγοί  είχαν  την κατοχή και είχαν την πρώτη μεγάλη ευκαιρία του αγώνα στο 29' οταν ο Φελά μπήκε απο τα αριστερά στην περιοχή του ΠΑΟΚ έκανε το σουτ απο τα πλάγια και έστειλε την μπάλλα έξω απο τα δοκάρια του Κρέσιτs,στο 39' νέο σουτ απο τον μπέρε απο τα δεξιά και μέσα στην περιοχή αλλα ευτυχώs δεν ήταν δυνατό και μπλόκαρε ο Κρέσιτs στην γωνία του, στο 44' κόρνερ για τον ΠΑΟΚ εκτελεί ο Γκαρσία η μπάλλα δεν απομακρύνεται πολύ και πάει στον Βιερίνια που την κατεβάζει και κάνει την προσποίηση και με δυνατό σουτ παραβιάζει την εστία των Νορβηγών και κάνει το 1-0 διώχνονταs το άγχοs απο τουs παίκτεs του δικεφάλου.  Στο δέυτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ κυριάρχησε και μπήκε φουριόζοs στο 49' ο Φωτάκηs βλέπει τον Αθανασιάδη που με όμορφο πλασέ κάνει το 2-0,   στο 58' ο Φωτάκηs  βρίσκει πολύ όμορφα και πάλι τον Αθανασιάδη που προσπαθεί να περάσει τον Χίρσφελντ δεν τα καταφέρνει η μπάλλα όμωs πηγαίνει στον Φωτάκη που με άψογο πλασέ γράφει το 3-0.  Στο 60' η πρώτη αλλαγή για τον δικέφαλο με τον Γεωργιάδη να πέρνει την θέση του Ίβιτs, στο 67' ωραίο σουτ του Γεωργιάδη εξω απο την περιοχή διώχνει σε κόρνερ ο Χίρσφελντ, στο 69' νέα αλλαγή για τον δικέφαλο με τον Ρομπέρ να πέρνει την θέση του πρώτου σκόρερ του πρώτου γκολ του Βιερίνια , στο 78'  ο ΠΑΟΚ ολοκληρώνει τιs αλλαγέs του με τον  Κοντρέραs να πέρνει την θέση του Πάμπλο Γκαρσία στα χάφ με τον Μπόλονι να κάνει αλχημείεs. Στα θετικά του αγώνα η χρησιμοποίηση του νεοαπωκτηθέντα Γεωργιάδη που άφησε άριστεs εντυπώσειs στον Λάζλο Μπόλονι και στον κόσμο του ΠΑΟΚ,αμυντικά ο δικέφαλοs δεν δέχθηκε γκόλ για δέυτερο επίσημο παιχνίδι δείχνονταs πωs η εικόνα που είχε δείξει στα φιλικά παιχνίδια ήταν μια κακή παρένθεση. Κορυφαίοι του αγώνα ήταν οι Βιειρίνια,Φωτάκηs, Αθανασιάδηs, Κρέσιτs. Kλείνονταs θα αναφερθούμε στον ανεπανάληπτο και πάλι λαό του ΠΑΟΚ που δεν σταμάτησε λεπτό να συμπαραστέκεται στην αγαπημένη μαs ομάδα.
                                           Το ταξίδι μόλιs άρχισε ..................................