powered by Agones.gr - livescore

Συνολικές προβολές σελίδας

28 Ιανουαρίου 2012

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε κοράκια και ΑΕΚ 30-29''

Τα έυκολα δύσκολα έκανε ο ΠΑΟΚ στο παιχνίδι με την ΑΕΚ καθώs ο δικέφαλοs αν και ήταν μπροστά στο σκόρ όλη την διάρκεια του αγώνα έκανε το παιχνίδι ντέρμπι. Ο δικέφαλοs μέχρι και με 9 γκόλ προηγήθηκε περίπου στα μισά του πρώτου ημιχρόνου 15-6 αλλά απο εκεί και πέρα οι παίκτεs του ΠΑΟΚ έχασαν την αυτοσυγκέντρωση τουs και η ΑΕΚ μείωνε συνεχώs την διαφορά με αποτέλεσμα να βρεί τον δικέφαλο μπροστά με μόλιs 6 γκόλ διαφορά 17-11
Το δέυτερο ημίχρονο η ΑΕΚ συνεχώs μείωνε το σκόρ και έφτασε να διεκδικεί το παιχνίδι 1 λεπτό πριν τελειώσει το παιχνίδι 30-29 αλλά ευτυχώs οι παίκτεs του ΠΑΟΚ κράτησαν την ψυχραιμία τουs και ο ΠΑΟΚ πανηγύρισε την νίκη με 30-29
Οι διαιτητέs ειδικά στο δέυτερο ημίχρονο έσπρωχναν την ΑΕΚ χαρίζονταs δίλεπτεs, και κόκκινεs, και φορτώνονταs τουs παίκτεs του ΠΑΟΚ με αστείεs δίλεπτεs, ειδικά στην τελευταία φάση του αγώνα το φάουλ τηs ΑΕΚ εκτελέστηκε 3 φορέs και αποβλήθηκαν 3 παίκτεs του ΠΑΟΚ γιατί ο διαιτητήs δεν ήθελε με τίποτα να χάσει η ΑΕΚ.
Έτσι ο ΠΑΟΚ πήρε μία νίκη πολύ σημαντική που θα φτιάξει την ψυχολογία ενόψει και τηs δύσκοληs συνέχειαs, αλλά πήρε και εκδίκηση για την ήττα στην ζούγκλα του μενιδίου στον πρώτο γύρο.
Τα δεκάλεπτα: 4-3,  12-6,  17-11,  21-17,  26-23,  30-29.

Γουργούμηs, Kνέζεβιτs, Tσακίρηs 4,  Πίτσιοs 1,  Iωαννίδηs 1,  Ανγκελόφσκι 3,  Παλάσκαs 5,  Τάτσηs,
Σεβαστίδηs 3,  Πετρίδηs 7,  Koκκώνηs 3,  Kεσίδηs 3.