Συνολικές προβολές σελίδας

21 Ιανουαρίου 2012

Με γκολάρα του Κλάουs 1-0 ο ΠΑΟΚ τον Πανιώνιο''

Πληρωμένος «δολοφόνος»!

6' Πρώτο σουτ για τον Πανιώνιο με τον Ρόβα μπλοκάρει εύκολα ο Γλύκος
10' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ, 1-0 ο ΠΑΟΚ με τον Αθανασιάδη. Καταπληκτική κάθετη πάσα του Λάζαρ στο Λίνο, ο Βραζιλιάνος έκανε τη σέντα από αριστερά, ο Κλάους έπιασε το βολ-πλανέ με το αριστερό και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σιδεράκη
* Ο Αθανασιάδης με το γκολ που σημείωσε έφτασε τα επτά σε 14 παιχνίδια
13' Όμορφη συνεργασία των παικτών του ΠΑΟΚ, ο Ίβιτς έκανε τη σέντρα, αλλά ο Λίνο δεν πρόλαβε να βάλει την προβολή
15' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Λάζαρ, Ρομπέρ και Λίνο συνεργάστηκαν πολύ όμορφα, ο Βραζιλιάνος πάσαρε εκπληκτικά στον Κλάους, αλλά το πλασέ που έκανε έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σιδεράκη
18' Σουτ του Γουνδουλάκη, η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια του Γλύκου
* Ο Λάσλο Μπόλονι έχει σηκώσει για ζέσταμα τους Σταφυλίδη, Γιάννου και Μπαλάφα
26' Σουτ του Κούρντι έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Γλύκος
* Κοινά συνθήματα των οπαδών του ΠΑΟΚ και Πανιωνίου με θέμα τον Άρη
28' Σουτ του Φωτάκη, ο Σιδεράκης αποκρούει με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ
33' Ωραία ενέργεια του Ρομπέρ, ο Γάλλος θα κάνει το δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα θα φύγει μόλις άουτ
38' Σουτ του Λάζαρ από μακρινή απόσταση η μπάλα άουτ
* Οι τρεις παίκτες που έκαναν ζέσταμα πλέον έχουν καθήσει και τώρα προθερμαίνονται οι Γκαρσία, Τσουκαλάς και Πόποβιτς
44' Κόρνερ ο Ρομπέρ, ο Αθανασιάδης πηδάει στο δεύτερο δοκάρι, αλλά δεν βρίσκει την μπάλα και περνάει άουτ
45' Κεφαλιά του Σκούρντι, η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια του Γλύκου
ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
2o ΗΜΙΧΡΟΝΟ
46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
* Εντυπωσιακό ποσοστό μπάλας για τον ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο, 67%-33%
* Μπαλάφας, Σταφυλίδης και Γιάννου είναι οι τρεις παίκτες που σηκώνει για ζέσταμα στο δεύτερο μέρος ο Λάσλο Μπόλονι
53' Τρίπλα για highlights από τον Λίνο, ο οποίος κερδίζει φάουλ σε πολύ καλή θέση
54' Απευθείας εκτέλεση φάουλ τοιυ Λίνο, η μπάλα άουτ
* Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ με συνθήματα ζητούν από την ομάδα να φτάσει στον τελικό
60' Ο βοηθός του Λάσλο Μπόλονι, Χοακίμ Πρέτο καλεί τον Απόστολο Γιάννου, ο οποίος θα αποτελέσει την πρώτη αλλαγή του ΠΑΟΚ
* Ο ΠΑΟΚ στα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα έχει ανούσια κατοχή μπάλας
64' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Γιάννου περνάαει στη θέση του Ίβιτς
66' Συνεργασία Γιάννου- Λίνο, ο πρώτος θα μπει στην περιοχή, θα κάνει το σουτ, η μπάλα θα κοντράρει και θα φτάσει στα χέρια του Σιδεράκη
68' Αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, η μπάλα φτάνει  στο Ρομπέρ, κάνει τη σέντρα, αλλά πριν η μπάλα φτάσει στον Σαλπιγγίδη διώχνουν οι παίκτες του Πανιωνίου σε κόρνερ
69' Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Ρομπέρ, αποκρούει ο Σιδεράκης, στην επαναφορά παίρνει την κεφαλιά ο Μαλεζάς, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ
* Μετά την πρώτη αλλαγή του Γιάννου, ο Μπόλονι σήκωσε για ζέσταμα τον Πόποβιτς και πλέον κάνει ζέσταμα μαζί με τους Τσουκαλά και Σταφυλίδη
71' Εκπληκτική σουτ στην κίνηση από τον Αθανασιάδη, ο Σιδεράκης θα εκτιναχθεί και θα αποκρούσει σε κόρνερ
72' Ωραία αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, όμως, η επιλογή του Ρομπέρ δεν έχει αντίκρισμα
73' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Σταμάτης παίρνει τη θέση του Ρόβα
74' Ο Μπόλονι φωνάζει τον Πόποβιτς, ο οποίος θα αποτελέσει τη δεύτερη αλλαγή του ΠΑΟΚ
77' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Πόποβιτς θα πάρει τη θέση του Ρομπέρ
78' Κίτρινη κάρτα στον Μαλεζά για δυνατό μαρκάρισμα
83' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Ντούνης στη θέση του Γουνδουλάκη
85' Ο Μπόλονι φωνάζει τον Μπαλάφα ο οποίος θα αποτελέσει την τρίτη αλλαγή του ΠΑΟΚ
88' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπαλάφας στη θέση του Λάζαρ
90' Σουτ του Γιάννου έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ
90' Τρία λεπτά καθυστερήσεων θα παιχθούν στο δεύτερο μέρος
90+ Κίτρινη κάρτα στον Φωτάκη για διαμαρτυρίες.

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Ετο, Λίνο, Μαλεζάς, Κατσικάς, Ιβιτς (64' Γιάννου), Λάζαρ (88' Μπαλάφας), Φωτάκης, Σαλπιγγίδης, Ρομπέρ, Αθανασιάδης