powered by Agones.gr - livescore

Συνολικές προβολές σελίδας

30 Ιανουαρίου 2012

Διπλό τριάδαs η ΠΑΟΚΑΡΑ 0-2 την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ''

3' Ο Χοσέ Κάρλος εκτελεί κόρνερ, ο Καφές προλαβαίνει τον Γλύκο στην έξοδο, πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι και φεύγει άουτ
6' Κακή εκτέλεση φάουλ από τον Λίνο, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ
* Η ΑΕΚ ξεκινά ως εξής: Αραμπατζής στο τέρμα, Αργυρίου δεξί μπακ, Λαγός αριστερό μπακ, Δέλλας – Μανωλάς στα στόπερ, Καφές – Γεωργέας αμυντικά χαφ, Χοσέ Κάρλος δεκάρι, Κλωναρίδης δεξιά, Λεονάρντο αριστερά και Λυμπερόπουλος στην κορυφή του 4-2-3-1
* Ο ΠΑΟΚ ξεκινά ως εξής: Γλύκος στο τέρμα, Σνάουτσνερ δεξί μπακ, Λίνο αριστερό μπακ, Μαλεζάς-Κατσικάς στα στόπερ, Γκαρσία-Λάζαρ αμυντικά χαφ, Φωτάκης επιτελικός, Σαλπιγγίδης δεξιά, Γεωργιάδης αριστερά και Αθανασιάδης στην κορυφή
9' Μετά από λάθος του Λάζαρ ο Λεονάρντο με προσωπική ενέργεια μπαίνει στην περιοχή, φεύγει, όμως, πλάγια και το πλασέ που επιχειρεί φεύγει άουτ
12' Σέντρα του Γεωργιάδη, μπλοκάρει ο Αραμπατζής
* Έδωσε ζωντάνια στην επίθεση ο Γεωργιάδης, αλλά θα πρέπει να τελειώνει τις προσπαθειές του
16' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ... ποίημα για τον ΠΑΟΚ. Ο Γεωργιάδης αποφεύγει τον προσωπικό του αντίπαλο έξω από την περιοχή και με ψηλοκρεμαστό σουτ ανοίγει το σκορ
* Αυτό είναι το πρώτο γκολ του Γεωργιάδη στο φετινό πρωτάθλημα.
18' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Αθανασιάδης-Γεωργιάδης συνδυάστηκαν, ο τελευταίος σπάει την μπάλα στην περιοχή, κόβουν τελευταία στιγμή οι αμυντικοί της ΑΕΚ
* Ο Γεωργιάδης πετυχαίνει το πρώτο γκολ του ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ επί της ΑΕΚ στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος μετά τον Δεκέμβριο του 2005 όταν είχε σκοράρει ο Μίετσελ
* Ο ΠΑΟΚ έχει κυριαρχήσει στον χώρο του κέντρου και βρίσκει πολλές φορές ακάλυπτη την άμυνα της ΑΕΚ. Δεσπόζει η μορφή του Γκαρσία
27' Λάθος στην άμυνα της ΑΕΚ, αλλά το σουτ του Φωτάκη είναι χλιαρό
29' Φάση διαρκείας στην περιοχή του ΠΑΟΚ. Ο Λυμπερόπουλος σπάει την μπάλα στον Λεονάρντο, ο Κατσικάς βάζει την κόντρα, η μπάλα παίρνει ύψος, γίνεται κατοχός της ο Λυμπερόπουλος, ο οποίος βρίσκεται στο έδαφος, οι της ΑΕΚ ζητούν πέναλτι αλλά ο διαιτητής δείχνει παίζεται
30' Ο Σνάουτσνερ δέχεται κίτρινη κάρτα
* Σηκώνει Αποστολόπουλο, Κατσικά και Γιάννου για ζέσταμα ο Μπόλονι
* Έντονος διάλογος του Μπόλονι με τον τέταρτο διαιτητή, για μια φάση όπου ο Λυμπερόπουλος κοντρόλαρε την μπάλα με το χέρι
34' Ο Λεονάρντο πιάνει κεφαλιά από πλάγια θέση, η μπάλα περνάει άουτ
37' Ο Φωτάκης δέχεται κίτρινη κάρτα για αντικανονικό μαρκάρισμα. Αυτή είναι η τέταρτη και θα χάσει ένα από τα επόμενα τέσσερα ματς
* Στις εξέδρες του ΟΑΚΑ βρίσκονται άνθρωποι της Ουντινέζε έτσι ώστε να τσεκάρουν τον ΠΑΟΚ ενόψει των αγώνων που θα δώσουν για το Europa League
44' Ο Χοσέ Κάρλος με ωραία ενέργεια μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει από διαγώνια θέση αλλά μπλοκάρει ο Γλύκος
* Ενα θα είναι το λεπτό των καθυστερήσεων
ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
* Εξι τελικές είχε η ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο και τέσσερις ο ΠΑΟΚ. Η κατοχή ήταν 53%-47% υπέρ της ΑΕΚ
2ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ
* Αρχισε το δεύτερο μέρος...
46' Αλλαγές για την ΑΕΚ. Γκερέιρο και Σιαλμάς αντί των Χοσέ Κάρλος και Κλωναρίδη αντίστοιχα
46' Δοκάρι με το... χέρι για την ΑΕΚ. Γίνεται γέμισμα και ο Λυμπερόπουλος με το χέρι στέλνει την μπάλα στο δοκάρι. Διαιτητής και βοηθός... κοιμήθηκαν και δεν σταμάτησαν την φάση
49' Ο Γεωργιάδης πασάρει μέσα στην περιοχή της ΑΕΚ, η μπάλα φτάνει στον Αθανασιάδη, ο οποίος πιάνει αδύναμο σουτ
58' Ο Λεονάρντο πασάρει με τακουνάκι στον Λαγό, ο οποίος μπαίνει στην περιοχή, σπάει την μπάλα, αλλά ο Γλύκος μπλοκάρει και σώζει τα χειρότερα
* Σημάδια κόπωσης εμφανίζει ο ΠΑΟΚ, θα χρειαστεί βοήθεια από τον πάγκο
63' Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Βάργκας αντί Γεωργέα
66' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ. "Μαγική" πάσα από τον Λάζαρ στον Αθανασιάδη ο οποίος δεν δυσκολεύεται από κοντινή απόσταση να στείλει με πλασέ την μπάλα στα δίχτυα
68' Κίτρινη κάρτα στον Μανωλά για σκληρό μαρκάρισμα στον Φωτάκη. Πονάει ο μέσος του ΠΑΟΚ, ο οποίος έχει πληγή στο σημείο που χτυπήθηκε. Το μαρκάρισμα σήκωνε μέχρι και κόκκινη κάρτα
68' Κίτρινη κάρτα και στον Αθανασιάδη, ο οποίος συμπληρώνει τέσσερις και θα χάσει ένα από τα επόμενα τέσσερα ματς
73' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπαλάφας στην θέση του Φωτάκη
78' Κίτρινη κάρτα στον Αργυρίου για μαρκάρισμα στον Γεωργιάδη
80' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Λάζαρ και Γεωργιάδης συνεργάζονται μετά από εκπληκτική μπαλιά του Μπαλάφα, ο Ελληνας μεσοεπιθετικός πλασάρει χλιαρά από πλεονεκτική θέση και μπλοκάρει ο Αραμπατζής
82' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ρομπέρ στην θέση του Γεωργιάδη
85' Ο Λάζαρ βρίσκεται στο έδαφος και πονάει μετά από μαρκάρισμα του Δέλλα
85' Κίτρινη κάρτα στον Αραμπατζή γιατί ζήτησε από τον Λάζαρ τον λόγο
87' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ιβιτς αντί Λάζαρ