Συνολικές προβολές σελίδας

31 Μαρτίου 2012

18 ματς αήττητοι οι Κυπελλούχοι!!!Πανελλήνιος-Π.Α.Ο.Κ 24-39''

φδσφ
Άλλη μια νίκη για τους Κυπελλούχους Ελλάδος στο χάντμπολ και το σερί καλά κρατεί!!! Ο Π.Α.Ο.Κ επικράτησε εύκολα εκτός έδρας επί του αδύναμου Πανελληνίου, με 24-39 διευρύνοντας το αήττητο σερί του στις εγχώριες διοργανώσεις στα 18 παιχνίδια!!!
Το συγκρότημα του πρωτεργάτη των επιτυχιών Στέλιου Υετίων, μπήκε δυνατά στον αγώνα και μετά από το μουδιασμένο πρώτο 2λεπτο, επέβαλε τον ρυθμό του, και με όπλο το σήμα κατατεθέν αυτής της ομάδας, την άμυνα και το γρήγορο passing game πήρε κεφάλι στο σκορ με 3-10 στο 11ο λεπτό και κάπου εκεί έληξε και το παιχνίδι…
Το ημίχρονο έκλεισε με 11-19, και στην επανάληψη ο Δικέφαλος συνεχίζοντας στον ίδιο ρυθμό έφτασε τελικά στο άνετο 24-39, με όλους τους παίκτες του Δικεφάλου να παίρνουν χρόνο συμμετοχής…
Με την νίκη αυτή κλείνει  ένας γλυκός Γολγοθάς συνεχόμενων αγώνων με αποκορύφωμα την κατάκτηση του κυπέλλου, με την ομάδα μας να έχει ένα κενό 20 ημερών για ξεκούραση και ανασυγκρότηση δυνάμεων,λόγο διακοπής για την Εθνική ομάδα, γεμίζοντας τις μπαταρίες τους εν όψη της ακόμη πιο δύσκολης συνέχειας…Αυτή, της προσπάθειας να κατακτήσουν το πρωτάθλημα!
Π.Α.Ο.Κ: Γουργούμης, Ζάγκας, Πετρίδης, Π 2. Αποστολίδης 3, Πίτσιος 3, Τσακίρης 8, Ιωαννίδης 3, Ανγκελόφσκι 5, Παλάσκας 7, Σεβαστίδης, Τάτσης 4, Κοκώνης, Κεσίδης 2, Β, Αποστολίδης 2. [http://www.paokpanoapola.gr]