powered by Agones.gr - livescore

Συνολικές προβολές σελίδας

07 Απριλίου 2012

Σπουδαίο διπλό στο κυνήγι του τίτλου!Ατρόμητος-Π.Α.Ο.Κ 0-2 Κ20!

Σπουδαία νίκη (0-2) στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής που την κρατάει σε απόσταση ενός βαθμού από τον πρώτο Παναθηναϊκό (έφερε ισοπαλία 2-2 κόντρα στον Πανιώνιο,και με τον μεταξύ τους αγώνα στην Αθήνα να εκκρεμεί) πέτυχε το Σάββατο (7/4) στο Κερατσίνι επί του Ατρομήτου η ομάδα Κ20 του Π.Α.Ο.Κ.
Ο “Δικέφαλος” προηγήθηκε στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου με τον Παπαδόπουλο, κράτησε το υπέρ του σκορ μέχρι τις καθυστερήσεις του ματς, σε εκείνο το χρονικό σημείο ο Παναγιωτούδης παραβίασε για δεύτερη φορά την εστία του αντιπάλου και κλείδωσε την επιτυχία.
Η ομάδα του Νίκου Κολομπούρδα παραμένει αήττητη στο δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος, έχοντας μια εξαιρετική πορεία με 8 νίκες και 3 ισοπαλίες, σε 11 αγώνες. Με αυτή την νίκη ο Π.Α.Ο.Κ έφτασε τους 57 βαθμούς σε 25 αγώνες!
Π.Α.Ο.Κ: Μελίσσας, Λαμπάκης, Ιντζίδης, Αγγελίδης, Ποζατζίδης, Τσανδάρης, Παναγιωτούδης, Πέλκας, Πόποβιτς (46′ Κιόσε), Ταουσιάνης (70′ Ανδριόπουλος), Παπαδόπουλος (65′ Κίτσιου)   [http://www.paokpanoapola.gr]